חינה

יותר ויותר אנשים בוחרים לחגוג אירוע חינה גם אם הם רחוקים מהעדות שאצלן נהוג לציין את האירוע. אם חו"ל נהוג לחגוג את האירוסין עצמו, עם בני משפחה וחברים קרובים, אצלנו טקס החינה מהווה תחליף לא פחות מוצלח ויש הסבורים (אנחנו) שמדובר באירוע מושקע ומרגש הרבה יותר.

 

אז מה זה טקס החינה, מה מקורו, למי מתאים לחגוג אותו ואיך כדאי לחגוג? נספר לכם הכל.

חינה – מקורות

אנחנו נוהגים לשייך את טקס החינה לבני העדה המרוקאית, אבל לאמיתו של דבר, טקס החינה הוא מנהגם את עדות מזרח תיכון רבות והוא אף נהוג בחלקים מאפריקה ואפילו בהודו. הטקס מסמל את רגע המעבר של בני הזוג מחיים עצמאיים כיחידים לחיי משפחה, כזוג נשוי.

מריחת חינה – סמליות

החינה שמורחים על הידיים של החתן והכלה ושל האורחים, נועדה לסמל את הברכה והשפע ולהביא מזל.

חינה בימינו

כאמור, טקס החינה כבר מזמן הפסיק להיות נחלתם רק של בני עדות המזרח וקיבל שימוש נרחב בקרב כלל האוכלוסייה של ארצנו. כי לפעמים זה רק תירוץ למסיבה משפחתית גדולה ומושקעת, מעין הכנה ומגרש אימונים לטקס החתונה.

מגוון אפשרויות לחגוג את טקס החינה

את טקס החינה תוכלו לחגוג בדרכים שונות. אפשר ללכת על טקס קטן ומצומצם בגינת ביתכם (אם יש ברשותכם גינה ומזג האוויר מאפשר זאת) וניתן גם לחגוג באירוע נוצץ יותר באולם אירועים.

היתרונות של חגיגה ביתית

אם מדובר במשפחה מצומצמת ואתם לא בקטע של אירוע גדול, בחירת אירוע ביתי יכולה להיות הבחירה האידיאלית עבורכם. לארגן ארוחה משפחתית ל 20 איש זה לא מורכב מדי, העלויות הן נמוכות יחסית והבידור לא חייב להיות רחבת ריקודים.

היתרונות של אולם אירועים

אם כבר עושים מסיבה, אז מוטב שתהיה ברמה הגבוהה ביותר. היתרונות של אולם אירועים הם שבראש ובראשונה ההפקה כולה מונחת על כתפיהם של מארגנת אירועים ולא על הכתפיים שלכם ( ובואו נודה, יש בזה כבר יתרון עצום, שכן יש לכם חתונה עוד רגע וזה כאב ראש בפני עצמו).

כמובן, שאתם אלה שקובעים כיצד האירוע שלכם הולך להיראות ומה הוא הולך לכלול, אבל ברמה תפעולית, הדאגות הוסרו מכתפיכם.

זה נכון בעיקר כי פניתם אל פקטורי אירועים (כן, אזור הצפון קיבל פה חתיכת חיזוק בדמות מומחים של פקטורי אירועים) ואתם יכולים להיות שקטים ורגועים ולדעת שאתם בידיים הטובות ביותר.

מה חשוב לזכור לקראת האירוע?

מדובר באירוע מהנה במיוחד, אירוע שכולל את כל המשפחה והחברים ולעיתים אף מדובר באירוע אינטימי יותר מהחתונה עצמה, שאליה מוזמנים גם הרבה אנשים בדרגות קרבה רחוקות יותר.

אז פשוט תתנו לעצמכם רגע של אוויר לנשימה, שנייה לפני החתונה ותהנו מאירוע קסום שמרגיש, כאילו הגיע אלינו מסיפורי אלף לילה ולילה.

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום!
איך אפשר לעזור לך?
Call Now Button דילוג לתוכן